URBANSCAPE LOKA – JERUZALEM ORMOŽ 28 : 22 (12 : 8)
Jeruzalem: Balent, Skledar (10 obramb + 3x7m); Mlač Černe 1, Bogadi 2, Čudič 2 (1), Voljč 2, Fergola, G. Hebar 1, T. Hebar 2, Šulek 3, Pandev, Kosi 8 (5), Čirović 1, Škrinjar. Trener: Saša Prapotnik
Sedemmetrovke: Urbanscape 6/3; Jeruzalem 8/6.
Izključitve: Urbanscape 12; Jeruzalem 16 minut.
Igralec tekme: Luka Stanojlović (Urbanscape Loka).
Že sam začetek tekme je dal čutiti, da bodo gostje iz Prlekije na Gorenjskem težko osvojili točke. Loka je takoj povedla z 2 : 0, ob tem je Aljaž Jesenko zapravil sedemmetrovko po obrambi vratarja Jeruzalema Alena Skledarja. Šele v 6. minuti so se Ormožani veselili prvega zadetka (2 : 1). Dosegel ga je Tilen Kosi, ki je bil eden redkih razpoloženih igralcev Jeruzalema na tekmi. Trener gostov Saša Prapotnik tokrat ni mogel računati na poškodovana Aleša Zemljiča in Roka Žurana ter obolelega Nejca Krabonja, katerega je na desnem krilu zamenjal Luka Voljč (met 4/2). Odločitev o zmagovalcu je padla v obdobju od 10. do 16. minute. Na sumljivo sodniško odločitev je prigovoril Kosi in sodnika Brstin Kavalar in Uroš Nahtigal sta ga kaznovala z izključitvijo za dve minuti. Pod vplivom zgrešenega strela in sodniške odločitve je nekoliko živce v obrambi izgubil še David Bogadi in sledila je nova izključitev za dve minuti. Rokometaši iz Škofje Loke so hitro unovčili dva igralca več v polju in v 16. minuti povedli s +5 (7 : 2). V nadaljevanju solidni obe ekipi v obrambi in še posebej oba vratarja, pri domačih Luka Stanojlović in pri gostih Skledar. Prleki so imeli številne priložnosti, da bi se nasprotniku približali na dva ali tri zadetke zaostanka, ampak številni zgrešeni streli iz obetavnih situacij so se kar vrstili. Predvsem svojega dne ni imel levoroki Tinček Hebar, kateremu je Stanojlović v 1. polčasu zaustavil tri mete iz igre in še tik pred odhodom na odmor pri izidu 12 : 8 sedemmetrovko:” Glede 1. polčasa lahko rečem, da smo solidno igrali v obrambi in prejeli le dvanajst zadetkov. Žal nam tako dobro ni šlo v napadu in že do odmora smo si priigrali štiri zadetke zaostanka. Je pa dejstvo, da nismo imeli dovolj velikega števila razpoloženih igralcev, da bi bili še konkurenčnejši nasprotniku. Ob vsem naštetem smo zapravili še dve sedemmetrovki,” je prvi del tekme opisal krožni napadalec Teo Šulek. Met Vinarjev v 1. polčasu je bil katastrofalen (12/23) in je znašal le 52 odstotkov uspešnosti. Tudi začetek 2. polčasa ni bil po željah Jeruzalemčkov, ki so nadaljevali s slabo igro v napadu, tudi igra v obrambi je počasi začela pešati. V 35. minuti je Loka že ušla na +6 (16 : 10). Po nekaj uspešnih reakcijah vratarja Skledarja in po golu Jana Mlača Černeta se je ormoška barka v 40. minuti približala na -4 (18 : 14) in imela kar nekaj priložnosti, da zaostanek še vsaj prepolovi. V golu Gorenjcev je blestel vratar Stanojlović (16 obramb) in preprečil vse napade Ormožanov po preobratu. V zadnjih deset minut tekme so gostitelji krenili s petimi goli prednosti (23 : 18) in lepo prednost najprej obdržali, tik pred koncem tekme pa jo znova povišali na najvišjo prednost na tekmi, ki je znašala šest zadetkov (28 : 22):” Če bi igrali še en dan nam ne bi uspelo spreobrniti poteka tekme. Loka je tokrat enostavno bila za razred boljša in ob tej priložnosti ji čestitamo. Za nas so že leta in leta ena najbolj neugodnih ekip v ligi. Natančno veš vse o njih, ampak še vedno jim uspeva na račun hitre ter nepredvidljive igre biti korak pred nami. Pred nami je teden, kjer bomo morali na polno oddelati treninge in na njih popraviti napake iz Škofje Loke. Čaka nas veliko dela,” je še tekmo v Škofji Loki in poraz pokomentiral kapetan Bojan Čudič. V taboru Urbanscape Loke so po tekmi bili zadovoljni:” Zelo smo veseli zmage nad Jeruzalemom, ki velja za eno bolj uigranih ekip v ligi. Odigrali smo eno solidno tekmo in od samega začetka tekme prevzeli niti igre v svoje roke. Obramba je bila odlična, vratar Stanojlović prav tako, v napadu smo imeli številne razpoložene igralce in zmaga je bila neizogibna. Z zmago nad Vinarji smo prekinili niz treh zaporednih porazov v mesecu decembru in verjamem, da mesec februar lahko končamo s samimi zmagami,” je še povedal strelec šestih zadetkov za Loko Grega Jamnik. To je bil sedmi poraz Jeruzalema na štirinajstih tekmah in ekipa zaseda 11. mesto z desetimi osvojenimi točkami. V 15. krogu v soboto 19. februarja ob 19.00 uri Vinarje čaka gostovanje v Ljubljani pri Slovanu.